GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2017
GOC PD Pro Rising Star Standard
Competition listing

Final
Rank No. Couple Country
1. 1 Lu Li / Qing Guo P.R. CHINA
2. 4 Sean Smullen / Aimie Leak IRELAND
3. 22 Long Chen / Xujing Wang P.R. CHINA
4. 24 Sang Min Lee / Hye In Kim REP. KOREA SOUTH
5. 45 Kihwan Kim / Ye Rang Park REP. KOREA SOUTH
6. 40 Dmytro Savynskyi / Yuliia Savynska UKRAINE
3rd round
7.- 8. 13 Ruslan Polusytok / Nataliya Maslo UKRAINE
7.- 8. 36 Ciccio Pecoraro / Jasmijn van Jole NETHERLANDS
9.- 10. 20 YongHa Hwang / So Hyun Lim REP. KOREA SOUTH
9.- 10. 21 Takeshi Yamamoto / Tomomi Yamamoto JAPAN
11. 47 Luigi Francescangeli / Noemi Oriolesi ITALY
12. 31 Jiajie Zhang / Mengni Wu P.R. CHINA
2nd round
13. 35 Seong Woo Park / Su Bin Jo REP. KOREA SOUTH
14.- 15. 6 Yumiya Kubota / Natsumi Tokuno JAPAN
14.- 15. 32 Qi Huang / Shinan Gui P.R. CHINA
16. 25 Hyun Jin Jang / Hee Yeol Jo REP. KOREA SOUTH
17. 33 Keita Yamazaki / Minako Yamazaki JAPAN
18. 41 Vsevolod Knyaz / Khrystyna Lyubuska UKRAINE
19. 11 Lu Qin / Yida Zhao P.R. CHINA
20.- 21. 30 Alexandr Tsyganov / Ekaterina Vikhareva RUSSIA
20.- 21. 37 Masafumi Kitamaki / Naoko Kitamaki JAPAN
22. 12 Jan Willem Mostert / Kendra Kraus NETHERLANDS
23. 29 Dukhyoung Park / Youngmi Lee REP. KOREA SOUTH
24. 26 Takahiro Akitani / Miho Tahara JAPAN
25. 46 Yasufumi Tsubouchi / Miwa Tsubouchi JAPAN
1st round
26. 18 Yoshiki Kitada / Chiyo Kitada JAPAN
27. 42 Sascha Wakup / Ann-Katrin Bechtold Casino Blau-Gelb Essen
28. 15 Sergio Costa / Ana Rita Almeida PORTUGAL
29. 5 Bin Yang / Sin Ping Kwok P.R. CHINA
30.- 31. 16 Cheong Lim / EunSook Lim REP. KOREA SOUTH
30.- 31. 23 Thomas Chien / Vinca Hung CHINESE TAIPEI
32. 17 Herman Spilker / Leonie Borneman NETHERLANDS
33. 10 Hideaki Kurosawa / Ayako Mitsuhashi JAPAN
34.- 35. 3 Satoru Nagashima / Asumi Nagashima JAPAN
34.- 35. 27 RLEM Schelfhout / Fauve Schelfhout NETHERLANDS
36.- 37. 14 Nukrop Charoensa-ard / Anyarin Tantiauk-kalasak THAILAND
36.- 37. 44 Tsung-Hsun Ho / Ya-Ni Hsieh CHINESE TAIPEI
38. 2 Kazumi Hasegawa / Sachi Hasegawa JAPAN
39.- 40. 8 Jong Woon Kim / SungEun Jong REP. KOREA SOUTH
39.- 40. 28 Shoji Fujimi / Yoshiko Fujimi JAPAN

This list was generated by TopTurnier for Windows V8.4a.