GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2017
WDSF Open Senior IV Standard
Competition listing

Final
Rank No. Couple Country
1. 64 Luciano Ceruti / Rosa Nuccia Cappello ITALY
2. 81 Nicholas Nero / Anna Maria Arzenton ITALY
3. 73 Vittorio Guida / Fortuna Canta ITALY
4. 102 Duilio Castelli / Paola Patrizi ITALY
5. 22 Giovanni Boccu / Federica Gualina ITALY
6. 74 Akiyoshi Okada / Yuko Okada JAPAN
7. 56 Sandro Vegni / Loretta Lulli ITALY
5th round
8. 58 Makoto Sakai / Takako Sakai JAPAN
9. 14 Jaap Willemstein / Marianne Willemstein NETHERLANDS
10. 47 Saverio De Nichilo / Concetta Mondarini ITALY
11. 15 Bohumil Cech / Pavla Cechova CZECH REPUBLIC
12. 2 Helmut Weber / Felizitas Weber AUSTRIA
4th round
13.- 14. 5 Franz Steinbichler / Maria Steinbichler AUSTRIA
13.- 14. 39 Heinrich Schmitz / Monika Schmitz TSC Grün-Gelb Erftstadt
15. 69 Tiziano Assanelli / Mary Manzoni ITALY
16. 83 Hans-Georg Strunk / Barbara Strunk VTG Grün-Gold Recklinghausen
17. 31 Armando Pelosi / Donata Annaratone ITALY
18. 4 Fausto De Colli / Dora Di Francesco ITALY
19.- 20. 42 Klaus Kast / Irene Kast ATK Suebia Stuttgart
19.- 20. 97 Raffaele Panizzolo / Luisa Albertario ITALY
21. 101 Keijo Vierimaa / Seija Vierimaa FINLAND
22.- 23. 16 Winston Chow / Lilly Chow UNITED STATES OF AMERICA
22.- 23. 45 Karl Kunstfeld / Lilo Kunstfeld 1. Tanzsportclub Kirchheim unter Teck
24.- 25. 9 Philippe Martin / Elaine Soubigou FRANCE
24.- 25. 86 Wolfgang Drewitz / Eva-Mary Kohn Askania - TSC Berlin
3rd round
26. 89 Bartolomeo Olcese / Letizia La Foresta ITALY
27. 49 Osamu Sakai / Junko Sakai JAPAN
28.- 29. 33 Giovanni Bertoli / Maria Giovanna Gozzini ITALY
28.- 29. 70 David Wong / Maybo Yee CANADA
30.- 32. 30 Dr. Hans-Wolfgang Scheuer / Angelika Scheuer TC Rot-Weiss Casino Mainz
30.- 32. 91 Heinrich Dunker / Claudia Dunker TSA d. TSV Glinde 1930
30.- 32. 100 Bruno Pregazzi / Maria Giuseppina Anzevino ITALY
33.- 35. 29 Elio Ferraioli / Pia Avallone ITALY
33.- 35. 76 Gerhard Salzgeber / Ingrid Salzgeber AUSTRIA
33.- 35. 93 Leonardo Corsini / Giovanna Maria Benedetti ITALY
36.- 38. 8 Dr. Helmut Roland / Eleonore Roland Tanz Sport Club in Hannover
36.- 38. 46 Richard Lassen / Patricia van Epen AUSTRALIA
36.- 38. 50 Franco Burato / Adele Melania Bertu' ITALY
39.- 40. 52 Lino Resasco / Silvana Rossello ITALY
39.- 40. 63 Giancarlo Marroni / Jacqueline Hale ITALY
41. 92 Tony Hing Sum Tsang / Annie On Ni Tsang CANADA
42.- 43. 7 Giancarlo Tinca / Vilmara Cannoni ITALY
42.- 43. 66 Giovanni Cioccolini / Daniela Italia ITALY
44. 59 Jean-Pierre Pailly / Marlies Blondel Tanzsportclub Teningen
45. 1 Johan Blind / Nel Blind-Carels NETHERLANDS
46. 34 Joan Ferrer / Merce Girones SPAIN
47. 90 Adel Ghoneimy / Karen Chow UNITED STATES OF AMERICA
48. 80 Friedhelm Bender / Rose-Maria Bender Tanzsport-Zentrum Mosbach
2nd round
49. 61 Wolfgang Hesse / Petra Hesse TC Schwarz-Weiß Reutlingen
50. 48 Uwe Kellner / Dorothea Kellner TSC Unterschleißheim
51.- 52. 88 Wolfgang Dieter Schmitt / Angelika Schmitt Tanzsportclub Dortmund
51.- 52. 104 Dr. Joachim Boukamp / Karin Boukamp TSC Blau-Gold Überlingen
53.- 54. 55 Samuele Di Lucente / Brunhild Di Lucente TC Blau-Orange Wiesbaden
53.- 54. 96 Lupo-Detlef Wolff / Rebecca Wolff TTC München
55.- 57. 28 Hans-Jürgen Meyer / Astrid Meyer TSG Bremerhaven
55.- 57. 38 Peter Nydegger / Marlise Reichen SWITZERLAND
55.- 57. 44 Andrea Taranto / Leonarda De Filippi ITALY
58. 43 Hans Peter Schießl / Inge Schießl TSC Savoy München
59.- 62. 24 Michael Dold / Mariella Dold TSC Villingen-Schwenningen
59.- 62. 32 Viktor Höschele / Anny-Edith Höschele Tanzsportklub Residenz Dresden
59.- 62. 84 Stefano Donati / Laura Santini ITALY
59.- 62. 105 Dr. Jörg Hack / Dr. Elke Hack-Unterkircher TSA d. TV Stockdorf 1911
63.- 64. 18 Hiroshi Murakami / Taeko Saito JAPAN
63.- 64. 23 Erich Bockhahn / Ingrid Bockhahn TSA d. TTC Allround Rostock
65. 20 Manfred Holst / Edith Holst TSC Grün-Gelb Erftstadt
66.- 68. 10 Xinyu Wang / Shukuji Hayashi P.R. CHINA
66.- 68. 21 Filippo Militano / Francesca Fragano ITALY
66.- 68. 53 Hans van de Zande / Corrie van de Zande NETHERLANDS
69. 41 Günter Göhrl / Helga Göhrl Turniertanz im Ostseetanz Greifswald
70.- 71. 26 Atsumasa Yoshida / Teruko Yoshida JAPAN
70.- 71. 75 Jean-Marc Stalter / Marie-France Stalter FRANCE
72.- 73. 51 Giuliano Roggerone / Giovanna Goracci ITALY
72.- 73. 103 Harrie Wilborts / Gerda Wilborts NETHERLANDS
74. 99 Karsten Leth / Lise Herrestrup Leth DENMARK
75.- 76. 72 Norbert Lehnert / Sylvia Lehnert Tanzsportzentrum Blau-Gold Marburg
75.- 76. 78 Uwe Heim / Evelyn Heim Tanzsportklub Residenz Dresden
77.- 78. 27 Karl-Ludwig Glöckner / Heidemarie Glöckner TSC Rot-Gold-Casino Nürnberg
77.- 78. 77 Rainer Poths / Brigitte Poths Boston-Club Düsseldorf
79. 35 Floriano Favarato / Stefania Croce ITALY
80. 94 Ivan Ciurlino / Elizabeth Ciurlino AUSTRALIA
1st round
81. 54 Nelson Luk / Vera Luk CANADA
82.- 83. 25 Karl Kaltenbrunner / Brunhilde Kaltenbrunner TSC Savoy München
82.- 83. 65 Rolf-Dieter Wand / Dorit Wand Askania - TSC Berlin
84.- 85. 57 Tilo Schneider / Merve Schneider Grün-Gold-Casino Wuppertal
84.- 85. 82 Dr. Manfred Suppa / Brunhilde Suppa T.T.C. Rot-Weiß-Silber Bochum
86.- 87. 12 Giuseppe Pucacco / Elisabetta Ciricillo ITALY
86.- 87. 19 Josef Behr / Rosemarie Behr TSA d. TSV Unterhaching 1910
88.- 89. 67 Doka Mitic / Gordana Mitic ATC 'Graf Zeppelin' Friedrichshafen
88.- 89. 95 Jürgen Hofmann / Brigitte Hofmann TSC Achern
90.- 91. 6 Mauk den Elzen / Anneke den Elzen-Janknegt NETHERLANDS
90.- 91. 79 Eric Wiersma / Rikie Wiersma-Heuveling NETHERLANDS
92. 68 Peter Kynast / Dr. Helene Taheri Blau-Weiss Berlin
93. 3 Dr. Eli Kohen / Gertrud Kohen TSA d. TV Stockdorf 1911
94. 36 Ulrich Bornhauser / Mona Bornhauser TSC Blau-Gold-Rondo Bonn
95. 37 Ralf Pick / Helga Kruse TTC Gelb-Weiss i. Post-SV Hannover
96. 40 Akira Mano / Sumiyo Ono JAPAN
97. 87 Henry Freude / Regina Freude Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach

This list was generated by TopTurnier for Windows V8.4a.