GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2017
GOC Youth 10-Dance
Competition listing

Final
Rank No. Couple Country
1. 14 Semen Khrzhanovskiy / Elizaveta Lykhina RUSSIA
2. 29 Vladislav Untu / Polina Baryshnikova MOLDOVA
3. 41 Karolis Burneikis / Izabele Sekaite LITHUANIA
4. 16 Artem Nasretdinov / Elizaveta Semashko RUSSIA
5. 15 Glenn-Richard Boyce / Caroly Janes ENGLAND
6. 59 Daniil Pisankin / Arina Marukhina RUSSIA
4th round
7. 77 Valentinas Rokas Mitkus / Gemma Dominguez Garcia SPAIN
8.- 9. 58 Dennis Matveev / Anna Jonczyk UNITED STATES OF AMERICA
8.- 9. 69 Tudor Gabriel Andrei / Nikita Loew Kristensen DENMARK
10.- 11. 31 Nikita Laba / Marina Makarenko RUSSIA
10.- 11. 33 Ato Watanabe / Mai Ishigaki JAPAN
12. 61 Gedvinas Meskauskas / Ugne Bliujute LITHUANIA
3rd round
13.- 16. 9 Vladislav Stytsiuk / Daria Chechel RUSSIA
13.- 16. 25 Antti Kapanen / Ada Varstala FINLAND
13.- 16. 51 Alexey Kapusta / Taisia Kuzina RUSSIA
13.- 16. 82 Ivan Jarnec / Ana Ekart SLOVENIA
17. 35 Denes Ferenc Szalai / Petra Balla HUNGARY
18.- 19. 24 Iakov Predko / Polina Astakhova RUSSIA
18.- 19. 79 Viacheslav Chumakov / Anna Vasilishina RUSSIA
20. 17 Danila Mazur / Anastasia Polonskaya RUSSIA
21.- 22. 84 Alexandr Tufar / Desislava Trifonova BULGARIA
21.- 22. 85 Jurica Kavran / Tihana Vusic CROATIA
23. 34 Vladislav Zhigarev / Diana Epeykina RUSSIA
24. 2 Dima Kusnir / Valeria Gumeniuc MOLDOVA
2nd round
25. 12 Tudor Muresan / Ada Precup ROMANIA
26. 73 Nikolay Gromoglasov / Anastasia Plastinina RUSSIA
27.- 28. 6 Danila Vinokurov / Uliana Zhukova RUSSIA
27.- 28. 67 Mathias Nyborg / Karoline Jenny Amby DENMARK
29.- 31. 36 Michael Ziga / Victoria Sauerwald TanzSportZentrum Stuttgart-Feuerbach
29.- 31. 45 Vladislavs Pecens / Aliaksandra Bahushevich LATVIA
29.- 31. 64 Jakub Bruck / Anna Riebauerova CZECH REPUBLIC
32. 54 Egor Nikolaev / Aleksandra Raskatova RUSSIA
33.- 34. 20 Daniel Müller / Anna Gommer Bielefelder TC Metropol
33.- 34. 37 Dragos Cimbir / Beatricia Rotaru MOLDOVA
35. 26 Yaroslav Sherenkov / Maria Nikitina RUSSIA
36. 11 Feifan Qi / Xiwen Xue P.R. CHINA
37. 55 Sergey Kolmykov / Ksenia Lytaeva RUSSIA
38.- 40. 43 Dawid Kurzawa / Kamilla Anuszkiewicz POLAND
38.- 40. 52 Kevin Hegaard / Filippa Haslund Bisgaard DENMARK
38.- 40. 62 Daniel Lepski / Juliane Aschenbrenner ATC Blau-Gold in der TSG 1845 Heilbronn
41. 75 Yu Peng Zhang / Yifan Cui P.R. CHINA
42.- 43. 22 Darius Dobranis / Denis Hritcu ROMANIA
42.- 43. 57 Davide Corrodi / Maja Kucharczyk SWITZERLAND
44.- 46. 7 Veniamin Timofeev / Ksenia Pakhomova RUSSIA
44.- 46. 8 Thomas Altergot / Lilli Baryshnik ATC Blau-Gold in der TSG 1845 Heilbronn
44.- 46. 46 Ivan Marochkin / Victoria Fomina RUSSIA
47. 63 Vasily Shumakov / Irina Tiamkina RUSSIA
48. 66 Kosei Sotome / Eika Sotome JAPAN
1st round
49. 47 Jens Kristian Auring / Anna Caroline Fladby NORWAY
50. 21 Tim Grabenwoeger / Natalie Cremar AUSTRIA
51.- 53. 44 Erik Gerhard Baranyai / Daria Alexia Ardelean ROMANIA
51.- 53. 70 Rui Hamada / Momoka Inamura JAPAN
51.- 53. 83 Jürgen Schaz / Natalia Mariankowska btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848
54. 30 Philipp Hofstetter / Anastassia Issaev SWITZERLAND
55.- 56. 56 Johannes Jankala / Ann Marie Lepik FINLAND
55.- 56. 76 Leonid Zobnin / Aleksandra Evnevich RUSSIA
57. 87 Dzianis Panysh / Palina Kalanitskaya BELARUS
58. 39 Mantas Kardokas / Akvile Rekasiute LITHUANIA
59. 27 Piotr Borowski / Ewelina Krol POLAND
60.- 61. 10 Cristian Josan / Anghelina-Patricia Tiganu MOLDOVA
60.- 61. 65 Alexey Abramov / Polina Strelnikova RUSSIA
62. 4 Daniel Lin / Angelina Chen CHINESE TAIPEI
63. 40 Cozmin-Petru Rebeja / Valeria Chiforisin MOLDOVA
64. 18 Lucas Alexandru Bota / Raluca Maria Cretu ROMANIA
65. 53 Darius Nicolae Zgriba / Andreea Cristina Mosoni ROMANIA

This list was generated by TopTurnier for Windows V8.4a.