GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2017
WDSF Open Youth Latin
Competition listing

Final
Rank No. Couple Country
1. 76 Semen Khrzhanovskiy / Elizaveta Lykhina RUSSIA
2. 142 Denis Gudovsky / Megija Dana Morite LATVIA
3. 64 Oleg Chzhen / Alina Ageeva RUSSIA
4. 130 Eduard Florentin Coman / Irina Elena Tudorache ROMANIA
5. 117 Alin-Andrei Beca / Michelle Nazarenus Schwarz-Weiß-Club Pforzheim
6. 18 Daniil Porcesco-Gozun / Anastasia Grunzu MOLDOVA
6th round
7. 188 Giacomo Scapinello / Mia Gabusi ITALY
8. 53 Eugen Miu / Sandra Overballe Pedersen DENMARK
9. 199 Egor Kulikov / Maria Goroshko RUSSIA
10. 176 Karolis Burneikis / Izabele Sekaite LITHUANIA
11. 52 Artem Nasretdinov / Elizaveta Semashko RUSSIA
12. 119 Nikita Olinichenko / Elizaveta Pustornakova RUSSIA
13. 100 Antonio Mosa / Mihaela Antonova FRANCE
5th round
14. 124 Glenn-Richard Boyce / Caroly Janes ENGLAND
15.- 16. 9 Tian Wang / Jieruo HE P.R. CHINA
15.- 16. 54 Daniil Pisankin / Arina Marukhina RUSSIA
17. 63 Danila Mazur / Anastasia Polonskaya RUSSIA
18.- 21. 7 Vlad Ene / Otilia Stefana Gologan ROMANIA
18.- 21. 66 Vladislav Stytsiuk / Daria Chechel RUSSIA
18.- 21. 116 Daniel Schmuck / Veronika Obholz TSC Rot-Gold-Casino Nürnberg
18.- 21. 165 Miroslav Bonev / Emiliya Dzhelebova BULGARIA
22. 41 Leonards Petkevics / Polina Tsepilova LATVIA
23. 87 Ilya Yudovin / Dariia Marinesku BELARUS
24. 167 Vladislav Untu / Polina Baryshnikova MOLDOVA
4th round
25.- 28. 30 Davide Cotroneo / Valentina Corradi ITALY
25.- 28. 112 Nikita Laba / Marina Makarenko RUSSIA
25.- 28. 157 Sergey Bykovsky / Ksenia Voronova RUSSIA
25.- 28. 166 Eddi Neufert / Nastasja Golant Grün-Gold-Club Bremen
29. 56 Michele Musella / Johana Musella ITALY
30.- 34. 24 Ziye Xu / Xiang Ji P.R. CHINA
30.- 34. 28 Yaroslav Sherenkov / Maria Nikitina RUSSIA
30.- 34. 89 Antti Kapanen / Ada Varstala FINLAND
30.- 34. 140 Vladislav Zhigarev / Diana Epeykina RUSSIA
30.- 34. 202 Mikhail Fedotov / Elizaveta Koroleva RUSSIA
35.- 36. 46 Marian Hlavac / Tereza Maturova CZECH REPUBLIC
35.- 36. 133 Iakov Predko / Polina Astakhova RUSSIA
37.- 38. 16 Tudor Muresan / Ada Precup ROMANIA
37.- 38. 126 Ato Watanabe / Mai Ishigaki JAPAN
39. 187 Veniamin Timofeev / Ksenia Pakhomova RUSSIA
40. 207 Alexandr Tufar / Desislava Trifonova BULGARIA
41. 204 Augustinas Trinkus / Neda Elena Salugaite LITHUANIA
42. 193 Gedvinas Meskauskas / Ugne Bliujute LITHUANIA
43.- 45. 36 Vladislavs Pecens / Aliaksandra Bahushevich LATVIA
43.- 45. 80 Giuseppe Squitieri / Sara Illari ITALY
43.- 45. 164 Jakub Bruck / Anna Riebauerova CZECH REPUBLIC
46. 198 Egor Nikolaev / Aleksandra Raskatova RUSSIA
47. 38 Valentin Grigoras / Alexandra Ioana Danila ROMANIA
48. 147 Oleg Streletsky / Angelina Nedbailo RUSSIA
3rd round
49. 205 Claudiu Ana / Lucija Nemarnik CROATIA
50.- 51. 127 Danila Vinokurov / Uliana Zhukova RUSSIA
50.- 51. 189 Arseni Shastakou / Maryia Sabanskaya BELARUS
52.- 53. 14 Pietro Brega / Alexandra Leone ITALY
52.- 53. 210 Miao Gao / Feilong Gao P.R. CHINA
54. 153 Veaceslav Nagailic / Nina Dudoglo MOLDOVA
55.- 57. 19 Yu Peng Zhang / Yifan Cui P.R. CHINA
55.- 57. 32 Kirill Germanov / Milana Beluga RUSSIA
55.- 57. 122 Yaroslav Sukmanov / Elizaveta Slavogorodskaya RUSSIA
58.- 60. 27 Daniele Moschetta / Jessica Cipriani ITALY
58.- 60. 86 Matyas Adamec / Natalie Otahalova CZECH REPUBLIC
58.- 60. 206 Ivan Jarnec / Ana Ekart SLOVENIA
61. 29 Ivan Kuguk / Olga Martovitskaya RUSSIA
62.- 64. 34 Alexandros Saoulidis / Veronika Takova GREECE
62.- 64. 97 Niccolo' Cicchetti / Noemi De Fortuna ITALY
62.- 64. 144 Ole Thomas Hansen / Julie Gudim Bjerkaas NORWAY
65.- 67. 42 Steven Korn / Katrin Domme TSC Saltatio Neustadt im TV 1860 Mußbach
65.- 67. 68 Mathias Nyborg / Karoline Jenny Amby DENMARK
65.- 67. 132 Tim Grabenwoeger / Natalie Cremar AUSTRIA
68. 25 Sunchen Zhou / Yitong Wang P.R. CHINA
69.- 71. 33 Michael Ziga / Victoria Sauerwald Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach
69.- 71. 162 Gianluca Pica / Luna Crispino ITALY
69.- 71. 190 Andrey Zorin / Veronika Poliushkina RUSSIA
72. 88 Xiaodong LI / Runhan Xia P.R. CHINA
73.- 74. 2 Haowei LI / Shiqing Shao P.R. CHINA
73.- 74. 23 Alen Derevicher / Amit Aslan ISRAEL
75. 60 Dawid Kurzawa / Kamilla Anuszkiewicz POLAND
76.- 79. 65 Feifan Qi / Xiwen Xue P.R. CHINA
76.- 79. 138 Martin Graf / Marianna Roschnow TC Blau-Orange Wiesbaden
76.- 79. 163 Viacheslav Chumakov / Anna Vasilishina RUSSIA
76.- 79. 171 Ioan Adrian Ionascu / Ilina Ioana Tarnavean ROMANIA
80.- 82. 31 Sergey Kostenko / Uliana Arkhangelskaya RUSSIA
80.- 82. 74 Justin Lauer / Alisia Trunov TSC Saltatio Neustadt im TV 1860 Mußbach
80.- 82. 111 Pierluigi Bottacin / Nicole Giacopuzzi ITALY
83.- 85. 5 Davide Corrodi / Maja Kucharczyk SWITZERLAND
83.- 85. 61 Ivan Zhur / Valeriya Bykova UKRAINE
83.- 85. 134 Christian Sarra / Erika Zuza ITALY
86.- 88. 8 Anton Burkhanov / Victoria Gumeniuk RUSSIA
86.- 88. 58 Konstantinos Athanasiadis / Evgenia Polychronopoulou GREECE
86.- 88. 146 Daniel Lepski / Juliane Aschenbrenner ATC Blau-Gold in der TSG 1845 Heilbronn
89. 20 Maxim Kirsa / Ekaterina Koroleva RUSSIA
90.- 92. 45 Andrea Erdas / Alessia Carta ITALY
90.- 92. 51 Nikita Toms / Laura Sturaine LATVIA
90.- 92. 120 Denes Ferenc Szalai / Petra Balla HUNGARY
93.- 94. 82 ivan Salvatore Amato / Selene Naimi ITALY
93.- 94. 161 Mark Nagy / Zita Olivia Marschall HUNGARY
95. 170 Massimiliano Domenico Proietto / Alessandra Bufano ITALY
96. 121 Thomas Altergot / Lilli Baryshnik ATC Blau-Gold in der TSG 1845 Heilbronn
97. 114 Istvan Novak / Daniella Sebesi HUNGARY
98. 179 Mikhail Bukata / Polina Kadushko BELARUS
2nd round
99. 135 Vasily Shumakov / Irina Tiamkina RUSSIA
100.- 101. 73 Dmitrii Fedin / Ekaterina Tikhonova RUSSIA
100.- 101. 177 Mirko Marsella / Alessia Antonucci ITALY
102.- 103. 90 Christian Holweg / Anna-Marie Starikova TSC Rot-Gold-Casino Nürnberg
102.- 103. 181 Michele delle Fontane / Ambra Gabusi SWITZERLAND
104. 26 Egor Zelentsov / Maria Kleshcheva RUSSIA
105.- 109. 49 Adam Szabo / Anna Fabian HUNGARY
105.- 109. 78 Ilya Gasanov / Liudmila Raevskaya RUSSIA
105.- 109. 85 Roman Smolyukh / Silvana Kosohova UKRAINE
105.- 109. 148 Alexander Kalist / Karolina Kourilova CZECH REPUBLIC
105.- 109. 174 Ivan Makarov / Polina Frolova RUSSIA
110. 200 Philipp Hofstetter / Anastassia Issaev SWITZERLAND
111. 178 Dennis Matveev / Anna Jonczyk UNITED STATES OF AMERICA
112.- 114. 75 Darius Dobranis / Denis Hritcu ROMANIA
112.- 114. 91 Pavel Mandlik / Sarah Johannesova CZECH REPUBLIC
112.- 114. 113 Daniel Müller / Anna Gommer Bielefelder TC Metropol
115. 131 Leonid Zobnin / Aleksandra Evnevich RUSSIA
116.- 117. 129 Jone Saevartveit Snilstveit / Lydia Molvaer NORWAY
116.- 117. 184 TILEN RAC / Marusa Rako SLOVENIA
118.- 119. 155 Roman Zayats / Ulyana Pshyk UKRAINE
118.- 119. 168 Mantas Kardokas / Akvile Rekasiute LITHUANIA
120. 1 Ronald Gurewitsch / Nicole Kazankova Tanzsport Zentrum Heusenstamm
121. 118 Felix Hainaru / Andreea Orha ROMANIA
122. 203 Jens Kristian Auring / Anna Caroline Fladby NORWAY
123. 81 David Szucs / Klaudia Noemi Csermak HUNGARY
1st round (2)
124. 182 Kostiantyn Geraimovych / Karyna Halstsian UKRAINE
125.- 126. 55 Maurizio Bauer / Joanne Gross 1. TSZ im Turn-Klubb zu Hannover
125.- 126. 125 Dmitrij Golub / Michele Mühlig Grün-Gold-Casino Wuppertal
127.- 133. 17 Tim Gering / Alexandra Yena TC Blau-Orange Wiesbaden
127.- 133. 22 Alessio Libano / Giada Cerri ITALY
127.- 133. 39 Alessandro Algieri / Alessia Triggianese ITALY
127.- 133. 137 Artemi Fursov / Anastasia Huber TSA Fortuna d. ATSV Saarbrücken
127.- 133. 149 Sean Lama / Vanesa Falisova UNITED STATES OF AMERICA
127.- 133. 180 Maksym Prannychuk / Anna Kushnir UKRAINE
127.- 133. 208 Sven Rosanski / Fabien Lax Askania - TSC Berlin
134.- 136. 13 Andrii Kyrstia / Bozhena Mintenko UKRAINE
134.- 136. 44 Jacopo Sorci / Veronica Mei ITALY
134.- 136. 96 Vilius Cerbauskas / Ugne Urbonaviciute LITHUANIA
137.- 138. 70 Nikolay Kurchinenko / Elizaveta Blinova RUSSIA
137.- 138. 172 Gianmarco Rotondi / Martina Cavina ITALY
139.- 143. 59 Raul Marku / Asia Colautti ITALY
139.- 143. 143 Rui Hamada / Momoka Inamura JAPAN
139.- 143. 169 Leon Müller / Adelina Hellmann Tanzclub Freiburg
139.- 143. 175 Robin Bachorz / Lea-Luise Kloos Schwarz-Rot-Club Wetzlar
139.- 143. 197 Vladyslav Liubchak / Khrystyna Zarytska UKRAINE
144.- 145. 72 Aleksander Grieger / Hanna Maciejewska POLAND
144.- 145. 98 Mattia Cicchetti / Giada Antonelli ITALY
146. 35 Artem Andrianov / Anastasia Pakulova RUSSIA
147. 21 Aleksandr Zuev / Milana Karabaeva UZBEKISTAN
148.- 150. 12 Mingcan Song / Jiale Yang P.R. CHINA
148.- 150. 173 Ivan Marochkin / Victoria Fomina RUSSIA
148.- 150. 185 Kevin Hegaard / Filippa Haslund Bisgaard DENMARK
151.- 153. 15 Mikita Shaparau / Anastasiya Shautsova BELARUS
151.- 153. 43 Weihao FU / Xingyu Zhou P.R. CHINA
151.- 153. 139 Damiano Tedesco / Genziana Bosco ITALY
154. 94 Jürgen Schaz / Natalia Mariankowska btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848
155. 158 Michele Polacco / Francesca Papagno ITALY
156.- 157. 11 Daniel Deines / Vanessa Gergert 1. TC Ludwigsburg
156.- 157. 99 Jokubas Jankauskas / Agile Luksaite LITHUANIA
158.- 159. 192 Viktor Yanchuk / Erika Stadionova UKRAINE
158.- 159. 195 Zihao Gong / YA Shu P.R. CHINA
160.- 161. 3 Elvis Tabler / Pauline Staiber Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach
160.- 161. 67 Felix Brand / Janine Lackner AUSTRIA
162. 71 Viktor Tomulets / Laura Hermann TSC Crucenia Bad Kreuznach
163.- 167. 79 Linus Hartmann / Eva Siegmann TTC Rot-Gold Tübingen
163.- 167. 136 Dennis Vöhringer / Elina Ulrich TSC Landau i.d. Pfalz
163.- 167. 152 Richard Lebedev / Melanie Arndt TSC Rot-Gold-Casino Nürnberg
163.- 167. 194 Oleksandr Fedotov / Oleksandra Volosheniuk UKRAINE
163.- 167. 201 David Hoffmann / Daria Zamfiroiu TSC Rot-Gold-Casino Nürnberg
168.- 169. 123 Radu Constantin Muntean / Stefania Fernanda Barbosu ROMANIA
168.- 169. 145 Moritz Büttner / Mariella Wolf TSC Excelsior Dresden
170.- 171. 10 Paul Steindl / Pia Breidung TTC München
170.- 171. 57 Daxin Lin / Yaojia Zhang P.R. CHINA
172. 40 Daniel Lin / Angelina Chen CHINESE TAIPEI
173. 83 Tobias Meier / Sonja Osthoff Tanzclub Blau-Gold Regensburg
174. 6 Leon Keßler / Luna Weiskircher TSC Residenz Ottweiler
175. 95 Jan Schulze / Leonie Sterzer Rot-Weiss-Klub Kassel
1st round (1)
       

This list was generated by TopTurnier for Windows V8.4a.