GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2017 |
GOC Junior II 10-Dance
Last updated: 08/Aug/2017, 13:53
Qualified Couples to 2nd round (48 couples) | ||
No. | Couple | Country |
1 | Alexander RICHTER / Julietta MOOCK | Braunschweig Dance Company |
4 | Mikhail PHILIPPOV / Tatyana PRYADKO | RUSSIA |
7 | Dzianis PANYSH / Palina KALANITSKAYA | BELARUS |
8 | Alexey ABRAMOV / Polina STRELNIKOVA | RUSSIA |
9 | Laurynas MAKAROVAS / Emilija CHEPAUSKAITE | LITHUANIA |
10 | Andrejs GRINEVICS / Ksenija RAZINA | LATVIA |
11 | Danila BORISKIN / Elizaveta ULIANOVA | RUSSIA |
12 | Daniel Andras HEGYI / Angelina GENSRICH | Grün-Gold-Club Bremen |
14 | Egor KOZNOV / Irina UMANSKAYA | RUSSIA |
15 | Matthew KRUPA / Nicole BILLINGS | POLAND |
18 | Sergey KOLMYKOV / Ksenia LYTAEVA | RUSSIA |
20 | Vladyslav TSIKHANOVSKIY / Anastasiia CUCER | UKRAINE |
21 | David JENNER / Elisabeth TUIGUNOV | Die Residenz Münster |
23 | Dragos CIMBIR / Beatricia ROTARU | MOLDOVA |
24 | Yaroslav KISELEV / Sofia PHILIPCHUK | RUSSIA |
25 | URBAN Istvan / URBAN Lilla | HUNGARY |
26 | Vladyslav LOSIEV / Olesia YUVKO | UKRAINE |
27 | SIN Kam Ho / LEE Jerry | HONG KONG |
30 | Bogdan DEMIDENKO / Milana BARVINOK | RUSSIA |
31 | Maxim KOSHAROV / Elizaveta IOGAN | RUSSIA |
32 | Egor IONEL / Rita SCHUMICHIN | Art of Dance, Köln |
33 | Markus MÜTT / Kathrin KLASS | Grün-Gold-Casino Wuppertal |
34 | Vladimir MITROFANOV / Alexandra SMIRNOVA | RUSSIA |
37 | PETCU Andrei / BUZULEAC Bianca | ROMANIA |
38 | BARANYAI Erik Gerhard / ARDELEAN Daria Alexia | ROMANIA |
42 | Denys BOIKO / Oleksandra NONKO | UKRAINE |
44 | Artem FEDIAI / Daryna ZELENSKA | UKRAINE |
45 | Cristian JOSAN / Anghelina-Patricia TIGANU | MOLDOVA |
46 | German PUGACHEV / Ariadna TISHOVA | RUSSIA |
48 | Aleksey BESSONOV / Evgenia KOLMAGOROVA | RUSSIA |
49 | Alibek ZHUSSIPBAY / Alua KARGABAEVA | KAZAKHSTAN |
50 | Arkhip SHEMANAEV / Alevtina VORONTSOVA | RUSSIA |
51 | Egor PEREPELITSYN / Maria BARYKINA | RUSSIA |
52 | Kosei SOTOME / Eika SOTOME | JAPAN |
54 | Alexey VASIUTIN / Alena TIURINA | RUSSIA |
55 | Stefan CAZACU / Tatiana BALAN | MOLDOVA |
56 | Philipp VOVK / Julia WILHELM | Grün-Gold-Club Bremen |
57 | Ron BRENER / Michal ITELMAN | ISRAEL |
60 | Egor SOKOLOV / Anastasia SOROKINA | RUSSIA |
61 | Leho HOLM / Marleen LUTTER | ESTONIA |
62 | Pavel KARPOV / Irina KOSTENKO | RUSSIA |
64 | Nikolay GROMOGLASOV / Anastasia PLASTININA | RUSSIA |
65 | Benas LATANAUSKAS / Ksenija SAMUSEVIC | LITHUANIA |
66 | Marco ZIGA / Melody BADT | Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach |
67 | YANG Bo / WANG Zixuan | P.R. CHINA |
68 | Cozmin-Petru REBEJA / Valeria CHIFORISIN | MOLDOVA |
70 | Tamas Kristof KIS / Maria NAGYOVA | SLOVAKIA |
74 | Igor PANTELEEV / Nadezhda VASILIEVA | RUSSIA |