GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2017 |
GOC Junior II Standard
Last updated: 11/Aug/2017, 09:28
Qualified Couples to 1st round (93 couples) | ||
No. | Couple | Country |
1 | Roman Handschuh / Maria Gottselig | TC Rot-Weiß Leipzig |
3 | Enrico Piirsalu / Sarah Sofie Barjabin | ESTONIA |
4 | Emanuel Brajinovic / Viktoria Kiselev | 1. TC Ludwigsburg |
5 | Roberts Andersons / Jekaterina Rasimjonoka | LATVIA |
6 | David Jenner / Elisabeth Tuigunov | Die Residenz Münster |
7 | Vladyslav Losiev / Olesia Yuvko | UKRAINE |
8 | Laurenz Schmitz / Julia Schmitlein | Braunschweig Dance Company |
9 | Egor Ionel / Rita Schumichin | Art of Dance, Köln |
10 | Tamas Kristof Kis / Maria Nagyova | SLOVAKIA |
12 | Maxim Kosharov / Elizaveta Iogan | RUSSIA |
13 | Emanuele Giorgetti / Alessia Lenzerini | ITALY |
15 | Aleksey Bessonov / Evgenia Kolmagorova | RUSSIA |
16 | Ziyuan Shu / Xinyue Liang | P.R. CHINA |
17 | Cozmin-Petru Rebeja / Valeria Chiforisin | MOLDOVA |
18 | Egor Koznov / Irina Umanskaya | RUSSIA |
19 | Yigit Alemdaroglu / Nehir Polat | TURKEY |
20 | Mateo Ipate / Sonia-Maria Stelea | ROMANIA |
21 | Nikita Babanov / Adilya Sadrieva | RUSSIA |
23 | Danila Boriskin / Elizaveta Ulianova | RUSSIA |
24 | Laurenz Schmelzer / Ronja Schuricht | TSC Silberschwan Zwickau |
25 | Kosei Sotome / Eika Sotome | JAPAN |
26 | Alibek Zhussipbay / Alua Kargabaeva | KAZAKHSTAN |
27 | Kam Ho Sin / Jerry Lee | HONG KONG |
28 | Nikita Shipitsin / Anna Zakharova | RUSSIA |
29 | Egor Perepelitsyn / Maria Barykina | RUSSIA |
31 | Jan Nemarnik / Nika Karacic | CROATIA |
32 | Philipp Vovk / Julia Wilhelm | Grün-Gold-Club Bremen |
33 | Radu Stefan Besleaga / Anna-Daria-Mitzura Pentiuc | ROMANIA |
34 | Erik Gerhard Baranyai / Daria Alexia Ardelean | ROMANIA |
35 | Aleksandr Vishniakov / Maria Manuylova | RUSSIA |
36 | Egor Sokolov / Anastasia Sorokina | RUSSIA |
37 | Lucas Alexandru Bota / Raluca Maria Cretu | ROMANIA |
38 | Nikita Nikitin / Natalia Moraru | MOLDOVA |
39 | Daniel Lavrukhin / Katie O'Connor | IRELAND |
40 | Bogdan Demidenko / Milana Barvinok | RUSSIA |
41 | Alexander Richter / Julietta Moock | Braunschweig Dance Company |
42 | Yaroslav Kiselev / Sofia Philipchuk | RUSSIA |
43 | Sergey Kolmykov / Ksenia Lytaeva | RUSSIA |
44 | Stepan Chernyshev / Sofia Golovatik | RUSSIA |
45 | Nikolay Gromoglasov / Anastasia Plastinina | RUSSIA |
46 | Tassilo Heindrichs / Sofiya Shpak | btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848 |
47 | Istvan Urban / Lilla Urban | HUNGARY |
48 | Tim Fleischer / Cynthia Gardellini | TC Rot-Weiß Leipzig |
49 | Sergey Burdin / Anastasia Sitnikova | RUSSIA |
51 | Laurynas Makarovas / Emilija Chepauskaite | LITHUANIA |
52 | Andrei Petcu / Bianca Buzuleac | ROMANIA |
53 | Pavel Karpov / Irina Kostenko | RUSSIA |
55 | Stefan Cazacu / Tatiana Balan | MOLDOVA |
56 | Darius Nicolae Zgriba / Andreea Cristina Mosoni | ROMANIA |
57 | German Pugachev / Ariadna Tishova | RUSSIA |
59 | Kirill Kurbatov / Alexandra Revel-Muroz | RUSSIA |
60 | Matthew Krupa / Nicole Billings | POLAND |
61 | Artem Fediai / Daryna Zelenska | UKRAINE |
62 | Markus Mütt / Kathrin Klass | Grün-Gold-Casino Wuppertal |
63 | Andrejs Grinevics / Ksenija Razina | LATVIA |
64 | Denys Boiko / Oleksandra Nonko | UKRAINE |
65 | Ivan Filipchuk / Evelina Ganska | UKRAINE |
66 | Ratmir Vasilyev / Amina Dauletkaliyeva | KAZAKHSTAN |
67 | Yu Hsiang Lan / Sarah Huang | CHINESE TAIPEI |
68 | Enrico Fischer / Jagoda Poletek | btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848 |
69 | Bo Yang / Zixuan Wang | P.R. CHINA |
70 | Alexey Vasiutin / Alena Tiurina | RUSSIA |
71 | Patrik Buda / Silvia Budova | SLOVAKIA |
72 | Kacper Raputa / Wiktoria Tylek | POLAND |
74 | Artem Esayan / Anna Kormyshenkova | RUSSIA |
75 | Dragos Cimbir / Beatricia Rotaru | MOLDOVA |
76 | Marco Ziga / Melody Badt | Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach |
77 | Laurentiu Tanasa / Maria Iovanas | ROMANIA |
78 | Aliaksandr Shvaibovich / Palina Tsikhamirava | BELARUS |
79 | Robert Kis / Adriana Suciu | ROMANIA |
80 | Arkhip Shemanaev / Alevtina Vorontsova | RUSSIA |
81 | Anri Urban / Anriette Urban | TSG Marburg |
82 | Roman Rak / Katerina Igelska | UKRAINE |
84 | Alexey Abramov / Polina Strelnikova | RUSSIA |
85 | Leho Holm / Marleen Lutter | ESTONIA |
86 | Ivan Reshetnikov / Elizaveta Kharinova | RUSSIA |
88 | Alexandru Andrei Vatamaniuc / Ioana Daiana Stanciu | ROMANIA |
89 | Vladyslav Tsikhanovskiy / Anastasiia Cucer | UKRAINE |
90 | Jan Burant / Eliska Placha | CZECH REPUBLIC |
91 | Daniel Andras Hegyi / Angelina Gensrich | Grün-Gold-Club Bremen |
94 | Ciprian Marita / Oana Bumba | ROMANIA |
95 | Vladimir Mitrofanov / Alexandra Smirnova | RUSSIA |
97 | Cristian Josan / Anghelina-Patricia Tiganu | MOLDOVA |
101 | Ron Brener / Michal Itelman | ISRAEL |
103 | Denis Dobranis / Iris Vacar | ROMANIA |
104 | Efim Chinaev / Karina Chinaev | TSG Bielefeld |
105 | Maxim Kutscher / Angelina Bar | btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848 |
106 | Rudolf Mistr / Monika Indrackova | CZECH REPUBLIC |
107 | Alari Ameljushenko / Sandra Kallas | ESTONIA |
108 | Laszlo Kozak / Dora Juhasz | HUNGARY |
109 | Paul-Lucas Rasehorn / Lara-Svantje Wolfgram | TSV Rot-Gold Torgelow 1990 |
110 | Oliver Los Chovanec / Tyna Sachova | CZECH REPUBLIC |
111 | Igor Panteleev / Nadezhda Vasilieva | RUSSIA |