GERMAN OPEN CHAMPIONSHIPS 2017 |
GOC Youth 10-Dance
Last updated: 12/Aug/2017, 13:36
Qualified Couples to 1st round (58 couples) | ||
No. | Couple | Country |
2 | Dima Kusnir / Valeria Gumeniuc | MOLDOVA |
4 | Daniel Lin / Angelina Chen | CHINESE TAIPEI |
6 | Danila Vinokurov / Uliana Zhukova | RUSSIA |
7 | Veniamin Timofeev / Ksenia Pakhomova | RUSSIA |
8 | Thomas Altergot / Lilli Baryshnik | ATC Blau-Gold in der TSG 1845 Heilbronn |
9 | Vladislav Stytsiuk / Daria Chechel | RUSSIA |
10 | Cristian Josan / Anghelina-Patricia Tiganu | MOLDOVA |
11 | Feifan Qi / Xiwen Xue | P.R. CHINA |
12 | Tudor Muresan / Ada Precup | ROMANIA |
14 | Semen Khrzhanovskiy / Elizaveta Lykhina | RUSSIA |
16 | Artem Nasretdinov / Elizaveta Semashko | RUSSIA |
17 | Danila Mazur / Anastasia Polonskaya | RUSSIA |
18 | Lucas Alexandru Bota / Raluca Maria Cretu | ROMANIA |
20 | Daniel Müller / Anna Gommer | Bielefelder TC Metropol |
21 | Tim Grabenwoeger / Natalie Cremar | AUSTRIA |
22 | Darius Dobranis / Denis Hritcu | ROMANIA |
24 | Iakov Predko / Polina Astakhova | RUSSIA |
25 | Antti Kapanen / Ada Varstala | FINLAND |
26 | Yaroslav Sherenkov / Maria Nikitina | RUSSIA |
27 | Piotr Borowski / Ewelina Krol | POLAND |
29 | Vladislav Untu / Polina Baryshnikova | MOLDOVA |
30 | Philipp Hofstetter / Anastassia Issaev | SWITZERLAND |
31 | Nikita Laba / Marina Makarenko | RUSSIA |
34 | Vladislav Zhigarev / Diana Epeykina | RUSSIA |
35 | Denes Ferenc Szalai / Petra Balla | HUNGARY |
36 | Michael Ziga / Victoria Sauerwald | TanzSportZentrum Stuttgart-Feuerbach |
37 | Dragos Cimbir / Beatricia Rotaru | MOLDOVA |
39 | Mantas Kardokas / Akvile Rekasiute | LITHUANIA |
40 | Cozmin-Petru Rebeja / Valeria Chiforisin | MOLDOVA |
43 | Dawid Kurzawa / Kamilla Anuszkiewicz | POLAND |
44 | Erik Gerhard Baranyai / Daria Alexia Ardelean | ROMANIA |
45 | Vladislavs Pecens / Aliaksandra Bahushevich | LATVIA |
46 | Ivan Marochkin / Victoria Fomina | RUSSIA |
47 | Jens Kristian Auring / Anna Caroline Fladby | NORWAY |
52 | Kevin Hegaard / Filippa Haslund Bisgaard | DENMARK |
53 | Darius Nicolae Zgriba / Andreea Cristina Mosoni | ROMANIA |
54 | Egor Nikolaev / Aleksandra Raskatova | RUSSIA |
55 | Sergey Kolmykov / Ksenia Lytaeva | RUSSIA |
56 | Johannes Jankala / Ann Marie Lepik | FINLAND |
57 | Davide Corrodi / Maja Kucharczyk | SWITZERLAND |
58 | Dennis Matveev / Anna Jonczyk | UNITED STATES OF AMERICA |
61 | Gedvinas Meskauskas / Ugne Bliujute | LITHUANIA |
62 | Daniel Lepski / Juliane Aschenbrenner | ATC Blau-Gold in der TSG 1845 Heilbronn |
63 | Vasily Shumakov / Irina Tiamkina | RUSSIA |
64 | Jakub Bruck / Anna Riebauerova | CZECH REPUBLIC |
65 | Alexey Abramov / Polina Strelnikova | RUSSIA |
66 | Kosei Sotome / Eika Sotome | JAPAN |
67 | Mathias Nyborg / Karoline Jenny Amby | DENMARK |
70 | Rui Hamada / Momoka Inamura | JAPAN |
73 | Nikolay Gromoglasov / Anastasia Plastinina | RUSSIA |
75 | Yu Peng Zhang / Yifan Cui | P.R. CHINA |
76 | Leonid Zobnin / Aleksandra Evnevich | RUSSIA |
79 | Viacheslav Chumakov / Anna Vasilishina | RUSSIA |
82 | Ivan Jarnec / Ana Ekart | SLOVENIA |
83 | Jürgen Schaz / Natalia Mariankowska | btc Grün-Gold der Turngemeinde in Berlin 1848 |
84 | Alexandr Tufar / Desislava Trifonova | BULGARIA |
85 | Jurica Kavran / Tihana Vusic | CROATIA |
87 | Dzianis Panysh / Palina Kalanitskaya | BELARUS |